Sprawdź aktualności ŚDS
Przydatne linki do stron
Dostępność cyfrowa WCAG 2.1

Zamówienia Publiczne
Biuletyn Informacji Publicznej
Zajęcia klubowe

Wideo spotkania dla uczestników

Wylosuj zdjęcie z naszego archiwum

Zajrzyj na naszego bloga 123tworzyszTy
Odwiedziny:
Dzisiaj: 40Razem: 150878
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Zajęcia online w projekcie - podsumowanie

Projekty » Projekt 2021 » Zajęcia online w projekcie - podsumowanie

W ramach realizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie projektu: Aktywność - nowe technologie to nowe szanse i możliwości rozwoju dla osób z zaburzeniami psychicznymi zaplanowano 32 spotkania online. 

Od maja 2021  do końca listopada 2021 prowadzone były zajęcia on line dla uczestników projektu. Spotkania prowadziło 6 osób:  3 instruktorów terapii zajęciowej, 1 instruktor ds. kult. oś oraz 2 pedagogów.

Uczestnikom zaproponowano bloki tematyczne:

  • Rękodzieło: 6 spotkań
  • Plastyka z elemen. ogrodnictwa: 6 spotkań
  • Dekoratorstwo: 6 spotkań
  • Kulinaria: 4 spotkania
  • Zajęcia muzyczno-sportowe: 4 spotkania
  • Zajęcia z kompetencji społecznych: 6 spotkań

Łącznie wykonano 270 połączeń online. Średnio w spotkaniu udział brało 8 uczestników. Osoby, które nie miały możliwości łączyć się online,  pracowały z instruktorem stacjonarnie (zajęcia hybrydowe).

Głównym celem spotkań była nauka korzystania z aplikacji Teams i wykorzystania jej w praktyce do udziału w zajęciach on line. Uczestnicy poprzez treningi nabyli umiejętność sprawnej obsługi aplikacji. Samodzielnie dołączali do spotkań, sprawnie poruszali się w aplikacji (np. mikrofon, kamera) Nabyli umiejętność samodzielnego rozwiązywania prostych problemów wynikających z obsługi Teams. 

Spotkania dały też uczestnikom możliwość rozwoju zainteresowań oraz nauki i doskonalenia różnych technik, a także były ciekawą propozycją spędzania wolnego czasu.

Przed zajęciami, jeśli była taka potrzeba, uczestnicy otrzymywali do domów pakiety z materiałami potrzebnymi w pracy. 


Podczas zajęć z rękodzieła (prowadząca: Anna Sitarz) uczestnicy wykonali: Album leporello, Magnes na lodówkę - łapacz snów, Konika z materiałów recyklingowych, Zawieszkę vintage w formie taga, Świąteczną zawieszkę - dzwonek czy kartki bożonarodzeniowe.

Dało im to możliwość poznania i wykorzystania w pracy papierów do scrapbookingu, wykorzystania w pracy  mediów (farby, tusze, brokaty, gesso), nauki precyzyjnego cięcia nożyczkami, tworzenia przestrzenności w pracy czy kreowania i projektowania prac z materiałów z recyklingu. Każdy z uczestników miał możliwość pracować dłutkiem kulkowym i wykonać przestrzenne kwiaty. 

Z informacji zwrotnych, jakie otrzymaliśmy od uczestników, zajęcia bardzo się podobały.

Łączna liczba osób na zajęciach: 67


W trakcie zajęć z dekoratorstwa (prowadząca: Agnieszka Poczta) wykonano m.in. dekorację w szkle, ptaszki z sizalu, dekorację na ścianę, przestrzenne motyle i choinki z filcu.

Uczestnicy poznali ciekawe sposoby dekorowania pomieszczeń z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. Uczyli się, jak w niebanalny sposób wykorzystać proste materiały do wykonania dekoracji. Doskonalili umiejętności szycia ręcznego. 

Łączna liczba osób na zajęciach: 39


Na spotkaniach z plastyki z elementami ogrodnictwa (prowadząca: Joanna Mikołajczyk) wykonano: Ozdoby z patyczków higienicznych, Serce z elementami quilingu, Skarbonkę świnkę  z plastikowej butelki, Lampion solny. Uczestnicy mieli także okazję wziąć udział w zajęciach na których omówiono sposoby pielęgnacji kwiatów doniczkowych. 

Uczestnicy kreatywnie podchodzili do zaproponowanych tematów.

Łączna liczba osób na zajęciach: 49


Podczas spotkań z kompetencji społecznych (prowadząca: Agnieszka Kołowrotkiewicz) realizowano tematy powiązane z realizowanym projektem czyli: Jak technologia zmienia formy spędzania wolnego czasu, Wykorzystanie komunikacji on line do wspierania interkulturowości, Co warto w Polsce zwiedzić, Legendy Wielkopolskie, Nowe technologie a zdrowie psychiczne. 

Uczestnicy zdobyli wiedzę jak korzystać z nowoczesnych metod komunikacji i jak wykorzystać je,  szczególnie w czasie pandemii lub gdy ogranicza ich niepełnosprawność.

Łączna liczba osób na zajęciach: 44 


W trakcie spotkań o tematyce kulinarnej (prowadząca: Hanna Gęstwa) realizowano tematy: Sposoby składania serwetek, Savoir vivre przy stole, Carving - rzeźbienie w owocach i warzywach, Dużo wiem - zdrowo jem. 

W trakcie zajęć uczestnicy przypomnieli sobie zasady zachowania przy stole oraz uczyli się jak pięknie efektownie zwiajać serwetki. Mieli też okazję wysłuchać prelekcji o prawidłowym odżywianiu się oraz wzięli udział w dyskusji on line na ten temat. 

Łączna liczba osób na zajęciach: 37


Podczas zajęć muzyczno - sportowych (prowadząca: Krystyna Kułaga) realizowano tematy: Spacer wzmacniający kondycję fizyczną, Wykorzystanie do ćwiczeń obiektów sportowo rekreacyjnych (zajęcia nad jeziorem Odrzykowskim), Aerobik z elementami choreografii oraz Zagadki muzyczne: Jaka to melodia i karaoke.

Dla uczestników była to okazja, aby wzmocnić swoją kondycje fizyczną, wziąć udział w zabawach i ćwiczeniach muzycznych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem.

Łączna liczba osób na zajęciach: 39

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11