Sprawdź aktualności ŚDS
Przydatne linki do stron
Dostępność cyfrowa WCAG 2.1

Zamówienia Publiczne
Biuletyn Informacji Publicznej
Zajęcia klubowe

Wideo spotkania dla uczestników

Wylosuj zdjęcie z naszego archiwum

Zajrzyj na naszego bloga 123tworzyszTy
Odwiedziny:
Dzisiaj: 5Razem: 151043
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Webinary dla osób z niepełnosprawnością: prosty krok w kierunku integracji

Edukacja "na odległość" » Webinary dla osób z niepełnosprawnością: prosty krok w kierunku integracji

Dodano: 21.04.2021

Webinary oferują wspaniałe możliwości dla osób niepełnosprawnych. Studiowanie i samorozwój, praca i dodatkowy zarobek czy nawet organizowanie spotkań online — wszystko to jest możliwe dzięki takiemu narzędziu jak webinary. Zebraliśmy opinie naszych klientów na temat ich doświadczeń w webinarach oraz konferencjach online.

Zalety webinarów

Droga do integracji w edukacji. Integracja to proces angażowania osób z niepełnosprawnością w aktywne życie społeczne. Webinary są dobrym i łatwym krokiem w kierunku rewalidacji. Osoba niepełnosprawna może aktywnie się uczyć  i komunikować z ludźmi poprzez wykłady i konferencje online.

Komfort. Żeby prowadzić webinary czy brać w nich udział nie trzeba wychodzić z domu. Jest to szczególnie ważne w miejscowościach o niskiej dostępności architektonicznej, gdzie samo opuszczenie domu przez osobę, poruszającą się na wózku, jest problematyczne.

Nie potrzebują wykształcenia technicznego. Jeśli potrafisz włączyć filmik na YouTubie, używać sieci społecznościowych albo robić zakupy przez internet, to na pewno poradzisz sobie z uczestniczeniem w webinarze.

Przeprowadzenie webinaru jest zadaniem troszeczkę trudniejszym, ale nawet w tym przypadku specjalne wykształcenie nie jest wymagane. Tym bardziej że tutoriale, które bardzo często dostajesz wraz z wykupieniem abonamentu, poprowadzą Cię krok po kroku.

Dostępność. Udział w webinarach jest zazwyczaj bezpłatny. Prowadzenie webinarów również nie wymaga dużych nakładów: wystarczy mieć komputer z dostępem do Internetu, dobry zestaw słuchawkowy i program do webinarów. Jeśli liczba Twoich słuchaczy jest nieduża, to możesz zaoszczędzić na platformie. Na przykład MyOwnConference oferuje darmowy pakiet na 20 uczestników.

Różne środki komunikacji. W ustawieniach webinaru dostępne są różne tryby: wideokonferencja, czat, pokaz slajdów, udostępnianie ekranu. Dzięki temu osoby z wadą wzroku mogą słuchać webinaru, a osoby z wadą słuchu mogą komunikować się na czacie albo zdobywać wiedzę za pośrednictwem prezentacji.

> Czytaj całość w PDF