Odwiedziny:
Dzisiaj: 0Razem: 88922
Kontakt:

Środowiskowy Dom Samopomocy
w Krotoszynie


ul. Langiewicza 2
63-700 Krotoszyn
tel./fax: (62) 725-26-68
e-mail: sds@krotoszyn.pl
e-mail: sds@sds.krotoszyn.pl

Sport to Zdrowie - nordic walking dla uczestników

Archiwum wpisów » Archiwum 2017 » Sport to Zdrowie - nordic walking dla uczestników

Dodano: 7 lipca 2017
Dnia 07.07.2017 roku zorganizowano w naszym ośrodku imprezę propagującą zdrowy styl życia. Grupa 12 osób ruszyła na spacer z kijkami do Nordic Walking.

Po rozgrzewce w ogrodzie, dopasowaniu odpowiedniej wysokości kijów i krótkim instruktażu jak prawidłowo chodzić z nimi ruszyliśmy w drogę około godziny 10.30. Wyposażeni w dobry humor, termosy z kawą i słodki poczęstunek zakupiony przez nasz Dom przemierzyliśmy ulice Langiewicza i Zdunowską , skręciliśmy w Jasną a następnie Wiewiórowskiego dotarliśmy do terenów zalesionych. Lasem szliśmy do miejsca postoju „Żbik”, tam zrobiliśmy 0,5 godzinną przerwę na odpoczynek i poczęstunek. Następnie kierowaliśmy się w kierunku Restauracji „Leśniczówka”, kolejno w kierunku Bukówka, ulicy Zdunowskiej i Langiewicza. Z powrotem do ośrodka dotarliśmy około godziny 14.00, grupa zmęczona ale dumna z siebie w związku z pokonaniem trasy zdeklarowała się na kolejne wyjście.

Podczas naszej nieobecności pozostali w ośrodku uczestnicy brali udział w zorganizowanych przez opiekuna pracowni Kompetencji Społecznych rozgrywkach sportowych w ogrodzie- zadania sprawnościowe, chusta animacyjna itp. Ten dzień upłynął pod znakiem dobrej zabawy, sportu i propagowania zdrowego stylu życia.